Svadba na Zochovej Chate

This blog is written in the Slovak language because this wedding was in Slovakia near my hometown Bratislava at the Hotel Zochova Chata. I performed at this wedding last summer with my string quartet!

Aj minulé leto som mal niekoľko svadieb v Európe. Dve z nich boli na mojom rodnom Slovensku a to v ten istý deň a len 5 minút od seba! Boli neďaleko Bratislavy. Prvá svadba bola v Harmónii v hoteli Pod Lipou a tá druhá na Zochovej Chate. Na tú druhú som sa veľmi tešil. Na Zochovu Chatu mám veľmi pekné spomienky z môjho mladistvého žúrovacieho obdobia a taktiež nevesta Ninka je blízka rodina môjmu dobrému kamarátovi z Miami.

Nikdy nezabudnem na to ako som s partiou kamošov a kamošiek vystúpil večer z autobusu na Zochovej Chate a obliala nás obloha plná hviezd. Išli sme žúrovať na chatu, ktorá patrila vtedy Meterologickému Ústavu. To bol asi rok 2000. Žiaľ táto pôvodná chata uz nestojí, pretože zhorela. Čestné pionierske, my sme ju nepodpálili. Akurát gitara praskla, pretože ju niekto zabudol cez noc na gamatke. Tak to bol úvod môjho blogu a teraz poďme pekne naspäť ku svadbe.

mladomanzelia

Na obidvoch svadbách som hral s mojím sláčikovým kvartetom, vynikajúcimi hudobníkmi a takiež bývalími spolužiakmi z Konzeravtória a VŠMU. Btw, čelistka Lujza so mnou študovala dva roky v USA, Michaela hrá v babskom elektrickom huslovom triu a Pavel hrá u Warchalovcov.

Ninka a Jakub mali svadbu pod holým nebom, aj spŕchlo, ale išlo sa ďalej. Jej svadobným koordinátorm bol team zo svadobnej agentúry Wedday, fotografom a kameramanom bol team zo štúdia Panamera. Svadobná kapela bola Replay Band so super speváčkou Lenkou Machciníkovou.

Za svadobný pochod si Ninka zvolila skaldbu “A Thousand Years” od Christiny Perri a na záver obradu sme zahrali “Motív Lásky” z filmu Perinbaba. Počas príchodu hostí sme hrali ďalšie Slovenské popové pesničky a tiež aj Mozarta.

Sláčikove Kvarteto The Bee Quartet hrá Motív Lázky z filmu Perinbaba

A tu je ďalšie video môjho svadobného sláčikového kvarteta

Fotky zo svadby na Hoteli Zochova Chata 

violončelistka Lujzasvadobny celista

svadobne kvarteto

huslista Pavel, huslistka Michaela, violista Peter (ja) a čelistka Lujza
svadobny hudba

s nevestinou mamou Jankou si robím selfie 🙂mama nevesty

ja nič, ja muzikant svadobny huslista

mladomanželia Jakub a Ninkahotel zochova chata

 

Ak si chcete pozriet naše najnovšie video natočené na Zámku Šimák v Pezinku, tak kliknite tu

❤️